Efektywne nawadnianie roślin w ogrodzie

Efektywne nawadnianie roślin w ogrodzie

System nawadniający, jak sama nazwa mówi – służy do nawadniania naszego ogrodu. W taki system nawadniający trzeba się koniecznie zaopatrzyć, jeżeli posiadamy ogromny ogród. Taki system przyda się także w mniejszym ogrodzie. Każdy ogród, który posiada zadbany i piękny trawnik oraz mnóstwo roślin, będzie potrzebował odpowiedniego systemu do nawadniania go. Jest to konieczne, ponieważ każdy chce dbać jak najlepiej o swój ogród, trawnik oraz rośliny. Ponadto, posiadając piękny ogród, nie możemy pozwolić na to, żeby jego stan oraz wygląd w jakikolwiek sposób się pogorszył. Dlatego też warto zainwestować w porządny system nawadniający.

Popularne rodzaje systemów nawadniających

  • Zraszacze obrotowe – ten typ systemu nawadniającego ma jeden z najlepszych zasięgów. Zraszacz obrotowy, zgodnie z nazwą, obraca się najczęściej wokół własnej osi. Powoduje to, że nasz trawnik i ogród są nawadniane non stop i to w odpowiedni sposób. System zaprogramowany jest w sposób, który zapobiega zarówno przesuszaniu się naszego trawnika i ogrodu, jak i nie powoduje gnicia czy wypłukiwania poprzez nadmierne nawadnianie terenu.
  • Zraszacze statyczne – ten typ zraszaczy pozostaje nieruchomy, nie przemieszcza się ani nie porusza. Uwalnia on odpowiednią ilość wody i pracuje tylko w jednym miejscu, przez co tylko dane miejsce, w którym zamontowany jest zraszacz, jest odpowiednio nawodnione.
  • Zraszacze wahadłowe – zraszacz wahadłowy porusza się tylko w dwie strony. Stanowi on dobre nawodnienie dla miejsca, w którym został postawiony.
  • Mikrozraszacze – są świetne do nawadniania sadów. Mikrozraszacze to długie, cienkie rurki, mające niewielkie otwory rozstawione co pewną długość. Mogą one działać przez bardzo długi czas, ze względu na małą ilość wody, jaką uwalniają.
nawadnianie Wrocław

Tradycyjne konewki to za mało – nawadnianie będzie efektywniejsze, gdy wykorzystamy specjalny system.

Jaki najlepiej wybrać?

To, jaki rodzaj zraszaczy wybierzemy, zależy od tego, do jakiego typu ogrodu chcemy go użyć. Istnieje wiele typów zraszaczy, więc na pewno znajdziemy taki który będzie dla nas odpowiedni. Musimy także wiedzieć, jaka ilość zraszaczy będzie najlepszy do nawodnienia naszego ogrodu. Najlepiej, będąc w sklepie ogrodniczym, poradzić się specjalisty. Osoba, która długo zajmuje się akcesoriami służącymi do spryskiwania i nawadniania ogrodów i trawników, z pewnością będzie miała o wiele większą wiedzę od nas.

Co jest najważniejsze?

Bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniego zraszacza do naszego ogrodu/trawnika. Trzeba wybrać odpowiednią ilość sprzętu, dokładnie go zamontować zgodnie z zaleceniami i regulować owe zraszacze w odpowiedni sposób. Ważne jest również to, by dokładnie zadbać o nawodnienie trawnika i ilość wody, która będzie w tym celu używana. Trawnik bowiem nie może nam zgnić przez nadmierną ilość wody, ani uschnąć przez nieprawidłowe funkcjonowanie lub regulowanie zraszaczy. Owe systemy nawadniające trzeba także rozmieścić w odpowiedniej odległości. Trzeba bowiem zadbać o to, by cały nasz ogród/trawnik był tak samo nawodniony i zadbany.

Polecamy zapoznanie się z ofertą firmy AgroPerfect, przygotowującej doskonałe systemy nawadniające. Więcej na: http://agroperfect.pl/nawadnianie

Comments are closed.