Internetowy sklep ogrodniczy – co można w nim kupić?

Internetowy sklep ogrodniczy – co można w nim kupić?

Sprzedaż wysyłkowa cieszy się ogromnym powodzeniem. Szczególnie dzięki przemyślanemu, bogatemu asortymentowi. Nic zaskakującego więc w popularności sklepów ogrodniczych, w których zainteresowani mogą zamówić nawet najrzadsze gatunki roślin, by zasilić swój ogród.

Zakupy w internetowym sklepie ogrodniczym pozwalają zapoznać się dokładnie z opisami i specyfikacją roślin. Dzięki temu zakup do naszego ogrodu będzie przemyślany i dobry.

Różne gatunki róż

W internetowym sklepie ogrodniczym możemy zakupić całą gamę roślin. Wśród nich znajdziemy najciekawsze gatunki róż — w tym róże pnące. Dzięki szerokiemu asortymentowi możemy dobrać róże pnące o różnych okresach kwitnienia. Tym samym zapewniając naszemu ogrodowi niemalże całoroczny różany bukiet oplatający altanę, pergolę czy drewnianą kratkę. Oprócz różnych okresów kwitnienia — znajdziemy również szeroką gamę kolorystyczną.

White New Dawn — szlachetna biała odmiana New Dawn o dużych, rozłożystych białych kwiatach, Paul’s Scarlet Climber to romantyczny gatunek o kwiatach intensywnie czerwonych, Veilchenblau cechuje mnogość niewielkich, fioletowych kwiatów i niesamowita woń, podobnie jak jej różowa siostra — Super Dorothy. W asortymencie internetowego sklepu ogrodniczego znajdziemy również róże chińskie — hibiskus. Ta bardzo stara roślina kwitnie obficie imponującej wielkości kwiatostanami. Kwiaty hibiskusa osiągają średnicę od 20 do 30 centymetrów.

Krzewuszki w sklepie online

rośliny z gruntu szkółkaŻaden ogród nie może obejść się bez krzewuszki. Te barwne krzewy charakteryzuje rozłożystość oraz obfite kwitnienie. Warto zwrócić uwagę na krzewuszkę Variegata, która wzrasta do około 2 metrów i kwitnie obficie obsypując się ogromem dzwonkowatych i jasnoróżowych kwiatów.

Krzewuszki to najciekawsze gatunki. Możemy odnaleźć w nich nie tylko stare odmiany, ale też te najnowsze. Na przykład krzewuszkę cudowną Weigela florida Lime Monster. Wyróżniają ją ogromne liście o limonkowej barwie i karbowanej fakturze.

Dzięki właściwemu doborowi krzewuszek, możemy sprawić, że nasz ogród cieszyć wieloma kolorami, a kwiaty pojawiać się będą od wczesnej wiosny, po jesień.

Rośliny o owocach jadalnych

Warto zwrócić uwagę przeglądając internetowy sklep ogrodowy na sekcję owoców jadalnych w ogrodzie. Obsadzając ogród w owoce jadalne — zapewniamy sobie szeroką gamę nowych owoców, które najczęściej nie są dostępne w sklepach lub sprzedawane są w dyskontach w wysokich cenach. Na przykład amerykańska wczesnoplenna odmiana o niezwykle smacznych owocach — Actinidia, znana powszechnie jako Mini Kiwi. Owoce Actinidi dojrzewają na przełomie wrześnie i października, są to średniej wielkości, pękate kulki. Co istotne, Actinidia wytrzymuje mrozy do stopni poniżej zera.

Owoce Mini Kiwi zapobiegają przeziębieniom, ułatwiają leczenie grypy, posiadają kojące działanie na nerwy i oczyszczają organizm z toksyn. Wśród Mini Kiwi znajdziemy wiele rodzajów rośliny, które charakteryzuje różna kolorystyka, a także wytrzymałość na mrozy i przesuszenia. Innym roślinnym skarbem, który możemy zakupić do naszego ogrodu są białe poziomki. Ta oryginalna odmiana posiada bardzo smaczne i słodkie owoce. Niewielkie krzewy osiągają wysokość od 20 do 30 centymetrów, tworząc przy tym zwarte kępy. Fragara vesca Albofructa doskonale rozrasta się, zwiększajac swoją populację w ogrodzie.

Rzadkie rośliny w sklepie internetowym

berberys szkółka dolnośląskiePośród asortymentu internetowego sklepu ogrodniczego znajdziemy również rośliny będące rarytasami, które są rzadkie do odnalezienia w większości sklepów ogrodniczych. Na przykład Hydrangea anomala Take a Chance — bardzo ciekawa odmiana cechująca się przebarwiającymi się na biało liśćmi, które przypominają oszronione.

Na Hydrangei pojawiają się płodne kwiaty o kremowej i miodowej barwie. Szczególnie poszukiwaną przez ogrodników rośliną jest Calycanthus Venus.

Ta nowa odmiana kielichowca została wyhodowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wyróżnia się od pozostałych kielichowców dotychczas bardzo rzadką białą barwą kwiatów.

Zakupy w internetowym sklepie ogrodniczym to doskonałe rozwiązanie. Podczas wyboru roślin, możemy nie tylko przeglądać zdjęcia ilustrujące kolejne gatunki, ale też przeczytać szeroki opis charakteryzujący wybraną roślinę. Kolejną zaletą jest możliwość przejrzenia ocen innych użytkowników i przeczytania opinii o produkcie. Zakupy przez internet to również sposobność do przemyślanych zakupów. A jeśli wybrana roślina nie jest w danej chwili dostępna, możemy poprosić o informację dotyczącą jej dostępności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze szkółki ogrodniczej Bodnar na Dolnym Śląsku.

Comments are closed.