Oświetlenie LED w Twoim ogródku

Oświetlenie LED w Twoim ogródku

Oświetlenie w ogródku pełni głównie funkcję ochronną, zapewnia bezpieczeństwo poruszania się w ciemności, jak i chroni przed niepożądanymi gośćmi. Na chwilę obecną bardzo modne jest oświetlenie dekoracyjne ogrodu, którego nadrzędnym celem jest podkreślenie dekoracyjności ogrodu oraz całej nieruchomości. To świetny sposób, aby nadać oryginalny klimat i nastrój zielonej przestrzeni. Udekorowany światłem ogród stanie się miejscem, gdzie chętnie będziemy przebywać.

Jakiego rodzaju  oświetlenie będzie najlepszym wyborem?

Na które lampy się zdecydować? Czym doświetlić ścieżki, werandy, tarasy?

 Lampy przy ścieżkach powinny dobrze oświetlać drogę, a przy tym nie oślepiać przechodniów. Do podświetlenia ciągów komunikacyjnych świetnie nadają się tak zwane słupy oświetleniowe, które zezwalają na oświetlenie obszaru z niedużej wysokości, a światło pada od dołu nie oślepiając.

Warto zastanowić się nad oprawami najazdowymi, czy oprawami punktowymi, oprawy przemysłowe również mogą się świetnie wkomponować w konkretny rodzaj wystroju. Pierwsze świetnie doświetlą nam ścieżki, podjazdy czy grządki. Drugie podświetlą nam schody, altany, tarasy. Można też je użyć do oświetlenia oczek wodnych, wybranych roślin, drzew. Stworzą to unikalny klimat w ogrodzie.

Światło bez  użycia prądu, czyli o lampach solarnych słów kilka

Nie potrzeba prądu, aby mieć oświetlenie w ogrodzie. Wystarczy zakupić lampy solarne, które używają energię słoneczną. Są ekologiczne, ale także energooszczędne. Jeśli mamy zamiar użyć tego typu lampy, musimy zwrócić uwagę na obszar, w którym je umieśćmy. Lampy solarne są niezależne od sieci elektrycznych, jednak podczas dnia muszą mieć dostęp do światła słonecznego, które jest transformowane w procesie fotowoltaicznym na energię elektryczną, a później magazynowane w akumulatorach. Niektóre lampy solarne są dodatkowo wyposażone w czujnik ruchu i zmierzchu. Dzięki temu lampa odpala się tylko wtedy, gdy oświetlenie jest potrzebne, czyli po zmierzchu lub jak wykryje ruchy w zasięgu czujki.

Akcenty świetlne w Twoim ogrodzie

oświetlenie do ogrodu

Ogród w głównej mierze tworzą rośliny – kwiaty, drzewa, krzewy, rabatki. Jednak rośliny to nie wszystko. Często znajdują się w nim oczka wodne, skalniaki czy fontanny. Warto takie elementy architektury uwypuklić i zaakcentować odpowiednim oświetleniem. Rozświetlone alejki, drogi podjazdowe zezwolą nam na bezpieczne dotarcie do domu po zmierzchu. Rozświetlone werandy, balkony czy altany urozmaicą wieczorne spotkania w ogrodzie, nadadzą unikatowy klimat i charakter miejscom na Twojej posesji. A  właściwe podkreślone światłem elementy niewielkiej architektury na pewno przykują uwagę naszych gości. Podświetlony ogród będzie wyglądał niezwykle malowniczo i niemal mistycznie. Po zmierzchu stworzy się wieczorny teatr tańca cieni. Oświetlenie potrafi wykreować dowolną aurę i klimat.  Spraw, aby Twój ogród wyglądał magicznie!

Comments are closed.