Pierwszy wpis i kilka słów o ścieżce ogrodowej.

Pierwszy wpis i kilka słów o ścieżce ogrodowej.

Witajcie. Cieszę się, że mogę założyć tego bloga by podzielić się z Wami moją wiedzą na temat kreowania ogrodów. Od 5 lat jestem szczęśliwą posiadaczką podmiejskiego domu z dużym ogrodem i przez cały ten czas sama zajmuję się wystrojem ogrodu. Zapraszam na pierwszy wpis, w którym opowiem w jaki sposób zbudowałam swoją ścieżkę ogrodową.

Mój ogród jest naprawdę spory i pełen starych drzew. Nie chciałam wprowadzać zbyt wielkich zmian w stanie zalesienia swojej posiadłości, by nie zniszczyć pozornego chaosu, który panował w jej ogrodach. Stąd pomysł na ścieżki ogrodowe zrobione w stylu angielskim, wykorzystałam w tym celu kamień ogrodowy. Ładny kamień znalazłam tutaj a moim zdaniem jest to model nie tylko ładny ale wygląda na trwały.

Moja czteroletnia córka chętnie ruszyła mi na pomoc w zbieraniu kamyków z terenu całego ogrodu. Kiedy udało nam się zebrać naprawdę spory stos, postanowiłam rozrysować swój ogród, oznaczając wszystkie duże drzewa, których ścięcie nie wchodziło w grę. Potem na rysunek naniosłam proponowaną drogę ścieżki ogrodowej. Kiedy byłam razem z mężem zadowolona z efektu, którzy miał nam przynieść projekt, przeszłam do części realizacji.

Kamień ogrodowy jest bardzo łatwy w obróbce, mimo, że nie jestem specjalistą w dziedzinie układania ścieżek ogrodowych, praca z tym materiałem nie przyniosła mi większych problemów. Ułożone na przygotowanej wstępnie alejce kamienie ogrodowe, zalałam specjalna kupioną w tym celu mieszanką cementową i po dwóch dniach mogłam już chodzić swoją piękną alejką.

Może i Was mój wpis zainspiruje do stworzenia ciekawej ścieżki ogrodowej.

One Response to “ “Pierwszy wpis i kilka słów o ścieżce ogrodowej.”

  1. Mr WordPress says:

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.