Taras z kostki brukowej

Taras z kostki brukowej

Dzień dobry! Dzisiaj podzielę się z Wami swoją historią z czasu kiedy powstawał mój taras. Jak opowiadałam we wcześniejszym wpisie mój dom miał pewien nietypowy charakter, który nadawał mu otaczający go stary las, nie chciałam burzyć tego widoku, wykorzystaniem złych materiałów do budowy tarasu. I tak powstał pomysł na budowę tarasu z kostki brukowej.

Kostka brukowa jest bardzo uniwersalnym materiałem, dlatego, że obecnie sprzedaje się ją w różnych kolorach i kształtach. Wiele firm zajmujących się brukarstwem oferuje gotowe gamy kolorystyczne swoich produktów. Umożliwia to dopasowanie ciekawego koloru do naszego domu. Z uwagi na otoczenie domu i wcześniej opisane ścieżki ogrodowe z kamienia ogrodowego, zdecydowałam się na kostkę brukową w kolorach zimowych. Są to kostki brukowe w różnych odcieniach szarości i brudnej bieli. Naprawdę piękna kostka. Inspiracje do wzorów układania wzięłam.

Taras na który się zdecydowaliśmy ma nieregularny, półokrągły kształt, co dzięki użyciu specjalnych krawężników, okazało się być łatwe do zbudowania. W tym wypadku zdecydowałam się na profesjonalną firmę układającą tarasy, co było dobrym wyborem, bo mimo że robota wyglądała na łatwą, panowie codziennie przez tydzień wychodzili bardzo zmęczeni. Sama na pewno nie dałabym sobie rady!

Comments are closed.